Home

Vysielanie

Víkendový program pre rockerov 22. – 24. 9

Nekomentované Novinky

Tento týždeň nás síce čaká len klasický dvojdňový víkend, ale garantujeme, že nudiť sa nebudete a nezastavíte sa ani v pondelok. Táto sobota je okrem iného aj pamätný deň. 23. septembra 1938 bola vyhlásená všeobecná mobilizácia ako odpoveď na Hitlerovu agresívnu expanzívnu politiku. Pokiaľ sa zaujímate o históriu, v sobotu sa v Múzeu petržalského opevnenia uskutoční Mobilizácia 2017, udalosť venovaná tomuto historickému obdobiu a rekonštrukciam bojov druhej svetovej vojny.

 

  1. september – piatok

V bratislavskej Fuge budeme mať upírov a vlkov z Rumunska. Zavítajú k nám dve rumunské kapely SYN ZE SASE TRI, transilvánski black/deathmetalisti, a MALPRAXIS, brutal deathmetalisti. To všetko pod taktovkou kapely ABSTRACT, našich inštrumentálnych metalistov z Banskej Bystrice.

 

V bratislavskom Britishi bude punkovica s kapelami KÝBEL MAČIEK, ktorí uvedú svoj nový album Degenerácia, a ich hostí REBELENT.

 

V trnavskom Artklube sa uskutoční úvodné podujatie k sérii relácií o histórii miesta, kde neskapal pes, s názvom U Zdechnutej Kočky. Vystúpia tu domáci rockeri MAJČAS a OŽIVOT spolu s Ohnivákom Matúšom Novanským. Záver večera vyplnia miestni DJ-i.

 

  1. september – sobota

V tento deň sa SYN SE SASE TRI, MALPRAXIS a ABSTRACT presunú do popradského Rock Fabrick.

 

V Humennom v klube Nostalgia vystúpi americká deathmetalová veličina IMMOLATION. Tí su na svojom štvorkoncertnom turné s dvomi zastávkami v Čechách a dvomi na Slovensku. U nás ste ich mali možnosť vidieť vo štvrtok v bratislavskom Randali a v sobotu na druhej strane krajiny. Spolu s nimi prídu MELECHESH, holandská kapela s izraelskými koreňmi. Minulý rok prišli do Bratislavy spolu s Nile. Kapela je známa svojím death metalom s hlbokým nádychom Orientu. Treťou kapelou budú poľskí black/deathmetalisti z Poľska AZARATH. Hneď, ako ich uvidíte, vám bude chlapík za bicími určite povedomý. Bude to preto, že to nie je nikto iný ako Inferno z Behemothu.

 

Nezabudnite si zašportovať, ale aby sme to veľmi nepreháňali, bude to spojené s pitím piva. V Bratislave sa uskutoční 21. ročník Pivného behu Bratislavou. Štart je pri bratislavskom Randali. Po ceste vás čaká 7 krčiem, kde si musíte dať po pive. Celá akcia vyvrcholí afterpárty s názvom Bakalář BeerRock 2017. O hudobný program sa postarajú KARPINA, DECILITR RUMU, EŠUS, HYPNOTIC a revivalové kapely kapiel MOTÖRHEAD a RAMONES.

 

V bratislavskej Fuge sa uskutoční screamo večer s kapelami 2309 RUTKA LASKIER, 52 HERTZ WHALE a SHALLOV.

 

O príjemný akustický večer sa v Banskej Bystrici v klube Tartaros postará bývalý hlas Iron Maiden BLAZE BAYLEY:

 

  1. september – nedeľa

Po sobotnej temnote vás v nedeľu čaká v Poprade výplach mozgu. V klube Zanzibar sa uskutoční Brainwash XIX. Tešiť sa môžete na švédsky crust v podaní kapiel FREDAG DEN a HIGRINDER. Akciu odštartujú THE PUBLIC hard/grindcore z Čadce.

 

V Bratislave sa v Randali môžete tešit na numetalový večer s kapelou z Petrohradu FALLCIE. Sú to ex Nu-Nation so svojou frontwoman Daryou. Spolu s nimi vystúpi naša kapela HEAD2DOWN, topoľčianski post numetalisti. A všetko to riadne spestria naše baby IN SANE. Je to zároveň posledný koncert IN SANE s ich aktuálnou speváčkou.

 

  1. september – pondelok

No a v pondelok nás čaká ťažká dilema a krutý výber. Na jednej strane dve kapely modernejšieho tvrdého a smrtiaceho kovu s atraktívnymi frontwomankami Alissou a Tatianou a na druhej strane našľapané ruské folkmetalové kapely. Pokiaľ by malo rozhodovať nežné pohlavie na pódiu, tak pri GRAI si tak isto prídete  na svoje. Môže to teda byť ARCH ENEMY a JINJER v bratislavskom MMC alebo GRAI a SATANAKOZEL v sprievode našich RAMCHAT. Ťažký výber, však?

 

Zdroj: ROCKER.sk